Ochrona przed długami spadkowymi

To nie prawda, że za długi spadkowe odpowiada się wyłącznie majątkiem zmarłego. Komornik przede wszystkim zabierze Ci samochód i pieniądze z konta.

To nieprawda, że za długi spadkowe odpowiada się wyłącznie majątkiem zmarłego. Spadkobierca odpowiada całym swoim majątkiem z ograniczeniem lub bez – pomożemy ustalić skalę odpowiedzialności i linię obrony. Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza nie oznacza bezczynności spadkobiercy. Trzeba działać.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak w świetle obecnie obowiązujących przepisów wygląda odpowiedzialność za długi spadkowe. Pomagamy w konkretnej sytuacji ustalić rozmiar odpowiedzialności za długi spadkowe oraz wypracować najlepszą linię obrony przed wierzycielami.

Pamiętajmy, że odrzucenie spadku w ogromnej większości sytuacji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Miejsce odrzucającego zajmują kolejni spadkobiercy ustawowi, nawet, jeśli są to małoletnie dzieci. Często rozsądniej jest przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza, wtedy jednak konieczna jest aktywność spadkobierców albo zapisobiercy windykacyjnego.